gabinet psychoterapeutyczny Bydgoszcz

Terapie Indywidualne

gabinet psychoterapeutyczny Bydgoszcz

Terapie Rodzinne

gabinet psychoterapeutyczny Bydgoszcz

Terapie dla Par

Blog

Terapia dla par - kiedy warto skorzystać?

Terapia dla par to ratunek dla związków, które przechodzą kryzys. Niesie ona ze sobą pomoc dla osób, które kochają się, ale napotkały na swojej drodze problemy we wzajemnej relacji. Podczas sesji z psychoterapeutą obie strony mogą przedstawić swoje racje, odczucia i swój stosunek do zachowania partnera.

Wizyta u psychoterapeuty

Często dochodzi do sytuacji, że mimo uczucia osoby nie potrafią porozumieć się bez obecności psychoterapeuty. Prowadzona przez specjalistę terapia małżeńska sprawi, że para dojdzie do ponownego porozumienia, a następnie nabytą wiedzę przeniesie do życia codziennego.

Kiedy psychoterapeuta może pomóc?

Źródeł konfliktów może być wiele - narodziny pierwszego dziecka, stres w pracy, który przenosi się do domu, zdrada i zazdrość, czy brak odpowiedniego zainteresowania partnerem. Psychoterapeuta pomoże zagłębić się w problem, jaki zaistniał między dwojgiem ludzi. Zazwyczaj dochodzi wtedy do ustalenia ważnych kwestii: jak wygląda zaangażowanie w związek, czy dochodzi do intymnych kontaktów z osobami trzecimi, czy występuje problem z uzależnieniami - alkohol, hazard, a także czy miejsce ma przemoc w jakiejkolwiek formie. Jednak najważniejszy czynnik, jaki ustala psychoterapeuta, to czy obie strony chcą pracować nad naprawą związku.

Ustalenie źródła nieporozumień

Doświadczony psychoterapeuta Beata Gołębiowska podczas spotkań rozpozna reakcję i wskaże prawdziwe źródło problemu. Każdy człowiek jest inny - osobom zamkniętym w sobie ciężko jest ujawnić własne emocje. Jeśli osoba jest otwarta, dużo łatwiej o wzajemną współpracę, jednak dobry specjalista powinien poradzić sobie z każdym temperamentem człowieka. Jeśli psychoterapeuta zaobserwuje, że mimo wzajemnych różnic uczucie między partnerami nie wygasło, to sesje te mogą być kluczem do wzajemnego porozumienia. Najważniejsze w terapii jest ustalenie źródła problemu. Dotarcie do tego, czy dane zachowania człowieka zależą od tego, co działo się w przeszłości, dzieciństwie. Większość z nas dokonuje wyborów podświadomie, nie zdając sobie tak naprawdę sprawy, dlaczego postępuje w taki, a nie inny sposób.

Dlaczego warto skorzystać z terapii dla par?

Bez dogłębnego poznania siebie i świadomości naszych mechanizmów, nie będziemy w stanie zmienić relacji z bliską osobą i mimo uczucia, które nadal jest, nie da się dojść do harmonii w związku. Takie sesje z psychoterapeutą mają za zadanie zniwelowanie źródła problemu, z pożytkiem dla obojga. Zaowocować to może zatem odbudowaniem pięknej miłości i spokojem na dalsze lata związku. Z całą pewnością należy rozważyć wizytę u specjalisty, jeśli w naszym związku zaobserwujemy taki problem.

Terapia par Bydgoszcz - Zadzwoń: +48 600 827 787

Kontakt z psychoterapeutą - Bydgoszcz Miedzyń

Telefon

+48 600-827-787

E-mail

golebiowska.terapia@gmail.com

Państwa dane osobowe przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności dostępną pod adresem beata-golebiowska.pl/kontakt/polityka-prywatnosci.html

Lokalizacja gabinetu

ul. Żniwna 8
85-355 Bydgoszcz (Miedzyń)

Lokalizacja gabinetu psychoterapeutycznego - Bydzgoszcz Miedzyń

Kliknij mapkę, aby przejść
na stronę kontaktową.