gabinet psychoterapeutyczny Bydgoszcz

Terapie Indywidualne

gabinet psychoterapeutyczny Bydgoszcz

Terapie Rodzinne

gabinet psychoterapeutyczny Bydgoszcz

Terapie dla Par

Terapia małżeńska / par

Ten rodzaj terapii skierowany jest dla osób będących w związku małżeńskim lub partnerskim. Wiele par i małżeństw doświadcza różnorodnych kryzysów na skutek sytuacji rodzinnych np.: narodziny dziecka, choroba lub śmierć bliskiej osoby, zmiana pracy bądź utrata itp. Czasem pojawiają się trudności komunikacyjne. Czasem zmieniają się cele małżonków, a nieraz dochodzi do zdrady….

Terapia małżeńska pomaga partnerom zrozumieć siebie nawzajem

Mediacje, poradnictwo, edukacja czy dłuższa terapia pomaga partnerom odkrywać własne potrzeby, uczyć się rozumieć siebie nawzajem. Terapeuta pomaga małżeństwu/parze znaleźć mocne strony związku i dzielić się swoimi spostrzeżeniami, by umożliwić znalezienie najlepszych dla danej pary rozwiązań. Czasem poszukuje się takiego wymiaru bliskości, który będzie dla danego związku najbardziej optymalny. Często oznacza to odbudowywanie zaufania utraconego na przykład przez zdradę. W trakcie terapii można doświadczać, że różnice partnerów mogą urozmaicać związek. Odkrywanie swojej atrakcyjności w różnych wymiarach może być źródłem odbudowywania bliskości.

Terapia małżeńska zwiększa umiejętności komunikacyjne

Praca na sesjach nie likwiduje nieporozumień, może wpływać na zmniejszanie intensywności np.: gniewu czy lęku. Edukacja i trening zwiększa umiejętności komunikacyjne i asertywne.

SKUTECZNOŚĆ PSYCHOTERAPII MAŁŻEŃSTW / PAR UZALEŻNIONA JEST OD ZAANGAŻOWANIA ZARÓWNO ZE STRONY TERAPEUTY, JAK I OBOJGA ZGŁSZAJACYCH SIĘ PARTNERÓW.

Terapia małżeńska - Bydgoszcz - Zapraszam.

Kontakt z psychoterapeutą - Bydgoszcz Miedzyń

Telefon

+48 600-827-787

E-mail

golebiowska.terapia@gmail.com

Państwa dane osobowe przetwarzane są zgodnie z Polityką prywatności dostępną pod adresem beata-golebiowska.pl/kontakt/polityka-prywatnosci.html

Lokalizacja gabinetu

ul. Żniwna 8
85-355 Bydgoszcz (Miedzyń)

Lokalizacja gabinetu psychoterapeutycznego - Bydzgoszcz Miedzyń

Kliknij mapkę, aby przejść
na stronę kontaktową.